Підтримати

Корисні поради

Корисні поради для вибору органічної продукції

Як розпізнати органічні продукти?
Органічна продукція обов’язково має відповідне маркування. За новим законом про органічне виробництво продукти, виготовлені в Україні, повинні містити державний логотип та напис “органічний продукт” на упаковці. Написи "екологічний", "органік", "біодинамічний", "біологічний", тощо — заборонено використовувати для НЕорганічних виробів. Потрібно звернути увагу, що законодавці дали органічним виробникам час на зміну маркування, а тому до лютого 2021 року на продукції все ще можуть зустрічатися старі логотипи та написи. Щодо імпортованих продуктів, то вони теж мають відповідне маркування. Наприклад, на продукції з Європейського Союзу повинен бути розміщений органічний логотип ЄС — “євро-листок”.
Чи завжди продукція з державним маркуванням є дійсно органічною?
Використовувати органічне маркування для НЕорганічних продуктів заборонено, а така продукція вилучається з обігу. Також, законодавством передбачені штрафи за недостовірне маркування. Якщо споживач все ж таки не впевнений у походженні продукції, то він має право запросити органічний сертифікат у продавця, і той зобов'язаний його надати.
Де придбати органічну продукцію?
Органічні продукти можна знайти як у спеціалізованих магазинах, так і звичайних. Великий вибір пропонують онлайн магазини. Скористайтеся нашою картою для пошуку найближчих магазинів з органічними продуктами.
Як отримати сертифікат органічного виробництва?
Виробник повинен укласти договір на проведення сертифікації з затвердженим державою сертифікаційним органом. Після перехідного періоду, а також якщо виробництво проходить ряд перевірок - підприємство отримує сертифікат органічного виробництва. У разі додаткової сертифікації за стандартами, визнаними в інших державах або міжнародних організаціях, виробник має право укласти договір з органом іноземної сертифікації.
Де можна знайти інформацію про сертифіковані підприємства та органи сертифікації?
Вже скоро у вільному доступі будуть Реєстр органів сертифікації та Реєстр операторів органічного ринку України. А поки що, можна ознайомитись з переліком підприємств сертифікованих «Органік Стандарт»: http://www.organicstandard.com.ua/ua/clients (запустити пошук або натиснути кнопку «Показати всіх операторів»). «Органік Стандарт» охоплює близько 80% всіх органічних операторів України.

Не знайшли відповіді?

Дякуємо! Ваше питання успішно відправленне!
В найближчий час ми ознайомимося с Вашим питанням та дамо відповідь на нього.

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/organi06/organicinfo.ua/www/wp-content/themes/organic_2019/footer.php on line 287