Підтримати

Чому органік?

Для людини

Органічні продукти не містять ГМО, трансжирів та інших токсичних сполук.

Фермери в органічних господарствах не використовують традиційні пестициди та добрива, а тварини ростуть без постійного застосування антибіотиків і без гормонів росту. Як відомо, якщо ці речовини постійно потрапляють до нашого організму, то спричиняють багато хвороб.

Також, коли тварини та рослини ростуть природнім шляхом — кількість вітамінів й антиоксидантів у продуктах значно збільшується. Тому органічне виробництво створює не лише безпечні продукти, але й корисні. Ми навіть відчуваємо особливий насичений смак такої їжі.

Для природи

Органічне виробництво постійно вдосконалюється, а виробники намагаються зменшити шкідливий вплив свого господарства на природу. Для цього фермери підтримують та відновлюють родючість ґрунтів, дбають про добробут і вільне зростання тварин, не використовують хімічні сполуки, які могли б забруднювати водойми. Завдяки цим старанням — люди, тварини та рослини поблизу ферм живуть у безпеці.

Традиційне сільське господарство спричиняє величезні викиди таких парникових газів як оксид азоту, метан та діоксид вуглецю, що посилює кліматичні зміни на планеті. Органічні ж ферми продукують значно менше парникових газів. За даними IFOAM (Міжнародна федерація органічного сільськогосподарського руху), за умови повного переходу на органічне господарювання до 2030 року — можливо компенсувати 20% викидів парникових газів, що спричинені сільським господарством. А це величезний вклад у боротьбу за збереження клімату.

Для виробників

У західному світі прибутки від органічних господарств невпинно зростають. Ціни на органічну продукцію вищі, ніж на звичайну, а споживачі готові платити більше за якість та натуральність. І це лише початок. Наразі не всі українці знають про переваги органічних продуктів, але зі зростанням обізнаності — буде зростати попит.

Створення економічних переваг для фермерів є важливою частиною програм розвитку органічного господарства в Європі та Україні. Європейські програми планують втілити в життя ідею “органіка на столі у кожного” до 2030 року, й фінансуються відповідно.

З думками про майбутнє

В руках кожного з нас є потужна зброя — наш вибір. За нього змагаються корпорації, а маркетингові агенції світу створюють найсучаснішу рекламу, щоб завоювати нашу прихильність.

Обираючи органічне, ми не лише захищаємо своє здоров’я, але й закликаємо весь світ піклуватися про планету.

Ми знаємо про складнощі, пов’язані з доступністю, а також виробництвом органічних продуктів в Україні. І саме тому створили Organic Info — портал, що допоможе як споживачам, так і виробникам органічних продуктів.

Ми раді змінювати світ разом з вами!

Корисні поради для вибору органічної продукції

Як розпізнати органічні продукти?
Органічна продукція обов’язково має відповідне маркування. За новим законом про органічне виробництво продукти, виготовлені в Україні, повинні містити державний логотип та напис “органічний продукт” на упаковці. Написи "екологічний", "органік", "біодинамічний", "біологічний", тощо — заборонено використовувати для НЕорганічних виробів. Потрібно звернути увагу, що законодавці дали органічним виробникам час на зміну маркування, а тому до лютого 2021 року на продукції все ще можуть зустрічатися старі логотипи та написи. Щодо імпортованих продуктів, то вони теж мають відповідне маркування. Наприклад, на продукції з Європейського Союзу повинен бути розміщений органічний логотип ЄС — “євро-листок”.
Чи завжди продукція з державним маркуванням є дійсно органічною?
Використовувати органічне маркування для НЕорганічних продуктів заборонено, а така продукція вилучається з обігу. Також, законодавством передбачені штрафи за недостовірне маркування. Якщо споживач все ж таки не впевнений у походженні продукції, то він має право запросити органічний сертифікат у продавця, і той зобов'язаний його надати.
Де придбати органічну продукцію?
Органічні продукти можна знайти як у спеціалізованих магазинах, так і звичайних. Великий вибір пропонують онлайн магазини. Скористайтеся нашою картою для пошуку найближчих магазинів з органічними продуктами.
Як отримати сертифікат органічного виробництва?
Виробник повинен укласти договір на проведення сертифікації з затвердженим державою сертифікаційним органом. Після перехідного періоду, а також якщо виробництво проходить ряд перевірок - підприємство отримує сертифікат органічного виробництва. У разі додаткової сертифікації за стандартами, визнаними в інших державах або міжнародних організаціях, виробник має право укласти договір з органом іноземної сертифікації.
Де можна знайти інформацію про сертифіковані підприємства та органи сертифікації?
Вже скоро у вільному доступі будуть Реєстр органів сертифікації та Реєстр операторів органічного ринку України. А поки що, можна ознайомитись з переліком підприємств сертифікованих «Органік Стандарт»: http://www.organicstandard.com.ua/ua/clients (запустити пошук або натиснути кнопку «Показати всіх операторів»). «Органік Стандарт» охоплює близько 80% всіх органічних операторів України.

Часто запитують

Чи дійсно написи “еко”, “органік”, “біо” та ін. відтепер (після введення в дію 2 серпня 2019 року нового органічного закону) можна використовувати лише для сертифікованих органічних продуктів?

Так, за новим законом використання цих написів для НЕорганічної продукції є обманом споживача.

Також, було введене єдине маркування для українських органічних продуктів: на пакуванні обов’язково повинен бути розміщений державний логотип, напис “органічний продукт”, а також код органу сертифікації.

Що змінилось у порівнянні з попереднім законом про органіку?

Новий закон про органічне виробництво має багато спільного з попереднім законопроектом 2013 року, але, на відміну від останнього, містить чітко прописану відповідальність за порушення органічного законодавства: штраф від 5 до 8 мінімальних заробітних плат (до 33 тис. грн), а також вилучення продукції з обігу. Крім того, у новому законі більш детально прописані норми виробництва, принципи державного регулювання, права та обов’язки виробників і органів сертифікації.

Навіщо створювати нове законодавство, якщо можна було взяти законодавчі акти Євросоюзу?

Україна не є членом ЄС, а тому закони Європейського Союзу не можуть автоматично застосовуватись в Україні. Більш того, вони повинні бути адаптовані до чинного законодавства та реалій нашого ринку.

Всі європейські країни мають в першу чергу власні національні стандарти та органічні законодавства, а вже потім угоди про взаємовизнання стандартів з ЄС. Те ж саме стосується США і Канади. Тому ухвалення національного органічного законодавства та контроль за його дотриманням є першим кроком до визнання стандартів між ЄС та Україною.

дивитись більше

Не знайшли відповіді?

Дякуємо! Ваше питання успішно відправленне!
В найближчий час ми ознайомимося с Вашим питанням та дамо відповідь на нього.