Підтримати

Чому органік?

Чому органік, тобто органічне виробництво, важливо для людини та природи, які переваги запровадження органічного виробництва для виробників та чому ми вирішили створити цей портал.

Для людини

Органічні продукти не містять ГМО, трансжирів та інших токсичних сполук.

Фермери в органічних господарствах не використовують традиційні пестициди та добрива, а тварини ростуть без постійного застосування антибіотиків і без гормонів росту. Як відомо, якщо ці речовини постійно потрапляють до нашого організму, то спричиняють багато хвороб.

Також, коли тварини та рослини ростуть природнім шляхом — кількість вітамінів й антиоксидантів у продуктах значно збільшується. Тому органічне виробництво створює не лише безпечні продукти, але й корисні. Ми навіть відчуваємо особливий насичений смак такої їжі.

Для природи

Органічне виробництво постійно вдосконалюється, а виробники намагаються зменшити шкідливий вплив свого господарства на природу. Для цього фермери підтримують та відновлюють родючість ґрунтів, дбають про добробут і вільне зростання тварин, не використовують хімічні сполуки, які могли б забруднювати водойми. Завдяки цим старанням — люди, тварини та рослини поблизу ферм живуть у безпеці.

Традиційне сільське господарство спричиняє величезні викиди таких парникових газів як оксид азоту, метан та діоксид вуглецю, що посилює кліматичні зміни на планеті. Органічні ж ферми продукують значно менше парникових газів. За даними IFOAM (Міжнародна федерація органічного сільськогосподарського руху), за умови повного переходу на органічне господарювання до 2030 року — можливо компенсувати 20% викидів парникових газів, що спричинені сільським господарством. А це величезний вклад у боротьбу за збереження клімату.

Для виробників

У західному світі прибутки від органічних господарств невпинно зростають. Ціни на органічну продукцію вищі, ніж на звичайну, а споживачі готові платити більше за якість та натуральність. І це лише початок. Наразі не всі українці знають про переваги органічних продуктів, але зі зростанням обізнаності — буде зростати попит.

Створення економічних переваг для фермерів є важливою частиною програм розвитку органічного господарства в Європі та Україні. Європейські програми планують втілити в життя ідею “органіка на столі у кожного” до 2030 року, й фінансуються відповідно.

З думками про майбутнє

В руках кожного з нас є потужна зброя — наш вибір. За нього змагаються корпорації, а маркетингові агенції світу створюють найсучаснішу рекламу, щоб завоювати нашу прихильність.

Обираючи органічне, ми не лише захищаємо своє здоров’я, але й закликаємо весь світ піклуватися про планету.

Ми знаємо про складнощі, пов’язані з доступністю, а також виробництвом органічних продуктів в Україні. І саме тому створили OrganicInfo — портал, що допоможе як споживачам, так і виробникам органічних продуктів.

Ми раді змінювати світ разом з вами!

Не знайшли відповіді?

Дякуємо! Ваше питання успішно відправленне!
В найближчий час ми ознайомимося с Вашим питанням та дамо відповідь на нього.