Ми намагаємось відповісти на запитання споживачів та виробників про органічне виробництво та органічну продукцію, які ми чуємо найчастіше. Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання тут, надішліть його нам через відповідну форму на сайті і ми дамо ґрунтовну відповідь.
Часто запитують
- Чому органік
- Корисні поради
- часто запитують
Часто запитують
Чи дійсно написи “еко”, “органік”, “біо” та ін. відтепер (після введення в дію 2 серпня 2019 року нового органічного закону) можна використовувати лише для сертифікованих органічних продуктів?
Так, за новим законом використання написів “еко”, “біо”, “органік” для НЕорганічної продукції є обманом споживача.
Також, було введене єдине маркування для українських органічних продуктів: на пакуванні обов’язково повинен бути розміщений державний логотип, напис “органічний продукт”, а також код органу сертифікації.
Що змінилось у порівнянні з попереднім законом про органіку?
Новий закон про органічне виробництво має багато спільного з попереднім законопроектом 2013 року, але, на відміну від останнього, містить чітко прописану відповідальність за порушення органічного законодавства: штраф від 5 до 8 мінімальних заробітних плат (до 33 тис. грн), а також вилучення продукції з обігу. Крім того, у новому законі більш детально прописані норми виробництва, принципи державного регулювання, права та обов’язки виробників і органів сертифікації.
Навіщо створювати нове законодавство, якщо можна було взяти законодавчі акти Євросоюзу?
Україна не є членом ЄС, а тому закони Європейського Союзу не можуть автоматично застосовуватись в Україні. Більш того, вони повинні бути адаптовані до чинного законодавства та реалій нашого ринку.
Всі європейські країни мають в першу чергу власні національні стандарти та органічні законодавства, а вже потім угоди про взаємовизнання стандартів з ЄС. Те ж саме стосується США і Канади. Тому ухвалення національного органічного законодавства та контроль за його дотриманням є першим кроком до визнання стандартів між ЄС та Україною.