Підтримати

Безпрецедентне зростання органічного ринку та споживчого попиту – презентовано результати 2020 року в світі

Поділитися новиною

Світовий органічний ринок невпинно зростає.

За перший рік пандемії глобальні продажі органічної продукції виросли на 14 мільярдів євро і сягнули 120 млрд євро. На 7,6% зросла кількість виробників органічної продукції, на 4,1% збільшилася кількість органічних земель у світі.

Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) та IFOAM – Organics International презентували сьогодні звіт про стан органічного ринку світу в 2020 році.

Зазвичай звіт щороку оприлюднюється в перші дні найбільшої міжнародної виставки органічної продукції BIOFACH. Але оскільки через пандемію виставка цього року матиме так звану «літню версію» (зустріч у Нюрнберзі наживо перенесена на липень), автори дослідження вирішили презентувати звіт за 2020 рік сьогодні, адже 15 лютого зазвичай відкривається BIOFACH.

Лідерами світового органічного ринку, як і в 2019 році, залишаються США (49,5 млрд євро), Німеччина (15 млрд євро) та Франція (12,7 млрд євро).

Але протягом 2020 року багато основних ринків показали надзвичайно високі темпи зростання; німецький ринок, наприклад, виріс більш ніж на 22 відсотки! Швейцарські споживачі витрачали найбільше в світі на органічну їжу (418 євро на душу населення), а Данія і надалі має найвищу частку органічних продуктів на ринку – 13% загального ринку продуктів харчування.

Глобальна пандемія COVID-19 призвела до значного зростання попиту на органічні продукти в багатьох країнах, але виникли й проблеми.

«Наслідки пандемії помітні в даних про роздрібні продажі. Оскільки люди залишалися вдома та частіше готували їжу самостійно, а здоров’я, навколишнє середовище та зміна клімату стали серйозними проблемами, роздрібні продажі органічної продукції швидко зросли. Однак у той же час у багатьох країнах у сфері громадського харчування знизилися продажі», – говорить доктор Хельга Віллер, яка відповідає за щорічний звіт у FiBL.

Європейський ринок органічних продуктів досяг рекордного рівня в 2020 році.

Він зріс на 15 відсотків і досяг 52,0 млрд євро, що є найвищим темпом зростання за останнє десятиліття. Європейські споживачі витратили 63,3 євро на органічну їжу на людину на рік (Європейський Союз – 101,8 євро). Взагалі, за останнє десятиліття споживчі витрати на органічну їжу на душу населення подвоїлися.

Літня версія BIOFACH / VIVANESS запланована на 26–29 липня 2022 року. Організатори очікують зустріти близько 2500 експонентів, 200 з яких візьмуть участь у міжнародній виставці натуральних та органічних засобів особистої гігієни.

Нагадаємо, що внутрішній органічний ринок України за результатами 2020 року зріс на 3% і сягнув позначки 25,1 млн доларів США, а експорт склав понад 200 мільйонів доларів США, зменшившись за обсягами поставок на 30%.

Катерина Шор, Тамара Малькова, OrganicInfo.ua


Запрошуємо детальніше ознайомитись з перекладеними українською мовою матеріалами, які увійшли до книги «Світ органічного сільського господарства. Статистика та нові тенденції 2022»:

Поділитися новиною

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/organi06/organicinfo.ua/www/wp-content/themes/organic_2019/footer.php on line 287