Підтримати

Експорт органічної продукції з України в 2020 році – понад 200 мільйонів доларів США

Поділитися новиною

За результатами дослідження органічного ринку експорт органічної продукції з України в 2020 році становив 204 мільйонів доларів США.

У вартісному виразі експорт зріс на 7,9%, хоча обсяг експорту зменшився на 30% і становив 332 тисячі тонн, порівняно із 469 тис. тонн в 2019 році.

Розширилась географія експорту української органіки та дещо змінились ключові країни-імпортери. Нідерланди, як і раніше, посідають перше місце за обсягами імпорту. На другому місці за обсягами та на першому місці за вартістю США. На третьому місці серед найбільших імпортерів – Німеччина. Швейцарія, яка посідала в 2019 році третє місце, опустилась аж на десяту сходинку.

Загалом, якщо в попередні роки експорт до країн Європи складав більше 85%, то за результатами 2020 року він зменшився до 73%. Водночас розширилась частка експорту до країн Північної Америки (США та Канади), вона склала 24%.

Розширюється експорт в азійські країни, зокрема, Китай, В’єтнам, Індію та Японію, а також здійснено перші поставки органічної продукції до Корейської Республіки та М’янми.

Нагадаємо, що за результатами 2020 року Україна посіла 4 місце серед найбільших країн-експортерів органічної продукції до ЄС.

Переглянути та завантажити інфографіку можна за посиланнями:

Дослідження органічного ринку проведено органом сертифікації «Органік Стандарт» у партнерстві з OrganicInfo.ua за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org.

Катерина Шор, OrganicInfo.ua

Поділитися новиною

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/organi06/organicinfo.ua/www/wp-content/themes/organic_2019/footer.php on line 287