Підтримати

Експорт української органіки до ЄС за результатами 2020 року зменшився майже на чверть

Поділитися новиною

За результатами 2020 року імпорт органічної продукції до ЄС знизився на 1,9% порівняно з 2019 роком (2,79 млн тонн проти 2,85), а імпорт з України впав майже на чверть.

Загалом на 22% знизився імпорт напоїв та на 11% – сировини. Зокрема, зменшились обсяги імпорту макухи на 22%, цукру на 10%, олійних (окрім сої) на 12%, та зернових – пшениці на 34% та інших на 41%. Всі ці культури є основними в органічному експорті України.

Десять категорій продуктів, які найбільше завозились до ЄС в 2020 році:

  • тропічні фрукти, горіхи та спеції займають 30% всього імпорту,
  • макуха – 8%,
  • цукор буряковий та тростинний – 7%,
  • овочі – 5%.

Порівняно з 2019 роком зріс імпорт тропічних фруктів, горіхів та спецій на 9%, овочів на 1%, кави, чаю та мате на 5%, сої на 5%, інші фрукти на 7% та рис на 33%. Вперше було зафіксовано імпорт органічної продукції із казеїну. А найбільше зріс імпорт оливкової олії – на 41%.

Україна знову посіла 4 місце в світі зі 123 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС.

Ключовими постачальниками ЄС є Еквадор, Домініканська Республіка, Китай та Україна. При цьому частка України в загальному імпорті до ЄС складає 7,8%. А основними імпортерами залишаються Нідерланди (31%), Німеччина (18%), Бельгія (11%) та Франція (10%).

Україна експортувала до ЄС в 2020 році 217 210 тонн органічної продукції, проти 282 427[*] тонн у 2019 році. Що ж саме експортувала Україна до ЄС?

Україна посіла перше місце за обсягами поставок продукції зернової та олійної групи, випередивши Китай, що можна пояснити порушенням ланцюгів постачання та деякими перебоями в постачаннях на початку пандемії.

Якщо розглядати цю групу детальніше, то Україна посідає перше місце за експортом зернових культур (без врахування пшениці та рису), хоча показник обсягів експорту впав майже вдвічі. Друге місце за обсягами постачання олійних культур (-33,7%) та сої (+67,8%).

Україна посідає 6 місце в категорії постачання продуктів тваринництва – це мед та яйця. А також 7 місце в постачанні продукції продуктової групи «овочі та фрукти» разом з продуктами їх переробки.

Для довідки:

З 2018 року Європейська Комісія готує окремий огляд органічного ринку на основі даних TRACES (Trade Control and Expert System – система контролю за торгівлею).

TRACES – це онлайн-платформа Європейської Комісії для перевірки санітарних та фітосанітарних сертифікатів тварин, продуктів тваринного походження, продуктів харчування та кормів нетваринного походження та рослин, необхідних для імпорту до Європейського Союзу, а також для торгівлі та експорту тварин та певних продуктів тваринного походження за межі ЄС.

За матеріалами Європейської Комісії.

Катерина Шор, OrganicInfo.ua


[*] Важливо! В поточному звіті Єврокомісії переглянуті обсяги імпорту органічної продукції за 2019 рік у зв’язку із виходом Великої Британії зі складу ЄС.

Поділитися новиною