Підтримати

Органічні новини січня

Поділитися новиною

Пропонуємо вашій увазі органічні новини січня, а також анонси подій, що відбудуть незабаром.

Важливі органічні новини

02.12.2020Європейська Комісія ухвалила рішення щодо продовження дії додаткових запобіжних заходів

у зв’язку з частими випадками виявлення залишків недозволених речовин – пестицидів, в органічній продукції, що експортується до ЄС з наступних країн: Україна, Республіка Казахстан, Російська Федерація та Республіка Молдова, а також Туреччини.
Неофіційний переклад документу, що підготовлений Органік Стандарт, доступний за посиланням.

01.01.2021Хто сертифікуватиме органічне виробництво в Україні у 2021

1 січня 2021 року оновлено Додаток до Регламенту ЄС № 1235/2008 від 08.12.2008 р., яким затверджується офіційний перелік акредитованих органів сертифікації, що мають право здійснювати діяльність стосовно органічного виробництва і переробки, відповідно до стандарту, що еквівалентний регламентам Європейського Союзу № 834/2007 та № 889/2008 в третіх країнах.
Загалом в Україні можуть працювати 23 органи сертифікації, які акредитовані за різними стандартами – EU Regulations, Organic Program (NOP), Canada Organic Regime (COR) та Bio Suisse (Switzerland).

20.01.2021 – Формування нормативно-правової бази у сфері органічного виробництва майже завершено

Міністерство юстиції України зареєструвало Наказ Мінекономіки від 31 грудня 2020 року № 2833 «Про затвердження Вимог до матеріально-технічної бази та інших об’єктів інфраструктури, необхідних для виконання функцій із сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції». Детальніше…

Органічне та регенеративне землеробство як протидія зміні клімату

Для адаптації та протидії наслідкам зміни клімату ми маємо перейти на стійкі практики сільського господарства, що допомагають накопиченню карбону у ґрунті, підтримці якості та охороні біорізноманіття ґрунтів.
Про висновки звіту щодо ролі біорізноманіття та здоров’я ґрунтів у глобальній екосистемі, який наприкінці 2020 року презентувала Програма ООН з продовольства та сільського господарства (FAO).
Детальніше…

18.01.2021Відбувся онлайн-семінарі «Допоміжні продукти в органічному агровиробництві»

Вперше питання допоміжних продуктів в органічному виробництві обговорювали на окремому заході. Семінар зібрав понад 70 учасників органічного сектору, як виробників допоміжних засобів, так і операторів ринку.
Організатори: ТОВ «Органік стандарт» у співпраці із швейцарсько-українською програмою «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP).

Інформаційна кампанія з органічного законодавства

Протягом грудня 2020 та січня 2021 року в рамках проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики» було проведено інформаційну кампанію з роз’яснення деяких положень органічного законодавства України, стану та перспектив органічного ринку.
Перелік всіх статей за посиланнями…

Анонси подій

17-19.02.2021Підготовка до BIOFACH 2021 триває!

Найбільша в світі міжнародна торговельна виставка органічної продукції «BIOFACH-2021» з огляду на ситуацію, що склалась у світі у зв’язку з пандемією коронавірусу, буде проведена в онлайн форматі.

  • Офіційно станом на 28.01.2021 р. до участі BIOFACH 2021 зареєстровано 1200 експонентів з 81 країни, зокрема 23 учасники з України.
  • OrganicInfo.ua акредитовано на BIOFACH 2021, тому ми будемо уважно слідкувати за подіями протягом виставки та інформувати про новини сектору.
  • Компанії-учасники виставки мають шанс пройти курс тренінгів з підготовки до BIOFACH 2021; перший тренінг відбувся 1 лютого, наступні заплановані на 9 та 15 лютого 2021 року. Детальніше про тренінги за посиланням.

08-10.03.2021Міжнародна конференція «Інновації в селекції та насінництві для органічних харчових систем»

– це вже п’ята конференція з часу її заснування у 2007 році, що розглядає питання, які стосуються селекції та насінництва в органічному сільському господарстві. Конференція відбудеться онлайн. Реєстрація триває до 28 лютого 2021 року.
Організатор: Європейська асоціація з досліджень та селекції рослин (EUCARPIA).
Детальніше за посиланням.

Партнерство

Проєкт «Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком»

головна тема якого – вплив Європейського зеленого курсу (ЄЗК) на аграрний сектор України та на сільські громади.
В рамках проєкту передбачено, зокрема, випуск щомісячного вісника та експертні обговорення. Перший номер вісника з оглядом стратегії ЄС «Від ферми до виделки» вже оприлюднено на сторінці проєкту. Підписатись на розсилку проєкту можна через запит електронною поштою.
Проєкт впроваджується Інформаційним центром «Зелене досьє» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Детальна інформація на сторінці проєкту…

Розвиток людського капіталу в агро-органічному секторі економіки

Наприкінці 2020 року Міністерство розвитку громад і територій України в результаті конкурсного відбору в рамках Програми підтримки секторальної політики підтримало реалізацію проєкту «Розвиток людського капіталу в агро-органічному секторі економіки» у Рівненькій області.
Заявник проєкту: Агенція регіонального розвитку Рівненської області.

Завантажити повну версію дайджесту.

Ми обираємо для щомісячного дайджесту найбільш значущі органічні новини, а на нашому сайті, на сторінці фейсбук, у телеграм-каналі, в твіттері та інстаграмі ви можете знайти ще більше цікавої та оперативної інформації.

Обирайте найбільш зручний для вас формат!

Поділитись своєю інформацію ви також можете, використовуючи будь-який зручний канал зв’язку або електронну пошту.

#OrganicInfo #OrganicinUkraine

(с) OrganicInfo.ua

Поділитися новиною