Підтримати

Розвиток органічного виробництва сприятиме розвитку сільських територій

Поділитися новиною

В країнах ЄС, як і в багатьох інших, спостерігається відтік населення із сільських регіонів. Саме тому сприяння розвитку сільських територій є однією з важливих та політичних передумов розробки Плану дій з розвитку органічного виробництва в ЄС.

«Європейський Союз шукає шляхи для оновлення поколінь на сільських територіях. Сьогодні середній вік робітників, задіяних в сільському господарстві, становить більше 50 років, в той час як в органічному агровиробництві середній вік на 10 років менший», – зазначив Мігель де Поррас, керівник Брюссельського офісу Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL) під час дискусійного майданчика «Український зелений шлях від ферми до виделки: органічне виробництво».

Тому в Плані дій виділено спеціальний напрямок, в рамках якого планується розширення органічного виробництва та переробки, зокрема,  посилення локальної і недорогої переробки та сприяння створенню коротких ланцюгів поставки.

«Зараз органічна продукція продається переважно у великих містах, дуже важливо розширити місця продажів, щоб збільшити споживання такої продукції,» – Відмітив Януш Войцеховський, Комісар з питань сільського господарства ЄС під час презентації Плану дій з розвитку органічного виробництва в ЄС.

Локалізація виробництва та скорочення ланцюгів постачання сприятиме, зокрема, і досягненню цілей Європейського зеленого курсу та Стратегії «Від ферми до виделки» в досягненні кліматичної нейтральності. Адже дуже багато продукції, переважно кормової сировини, транспортується з-поза меж ЄС, що створює додаткові викиди парникових газів.

«Ми хочемо зменшити такі викиди не тільки в сільському господарстві, а й в дотичних сферах, – зауважив Януш Войцеховський. – Звісно, ми не можемо змусити виробників переходити на органічне виробництво, але ми можемо заохотити їх!»

Нагадаємо, що в державному бюджеті України на 2021 рік уряд передбачив 50 млн грн на підтримку виробників органічної сільськогосподарської продукції. Наразі опрацьовується проєкт Порядку використання коштів для органічного виробництва.

Катерина Шор, OrganicInfo.ua

Поділитися новиною