Підтримати

Органічна сертифікація в Україні – 15 років досвіду «Органік Стандарт»

Поділитися новиною

Сьогодні орган сертифікації «Органік Стандарт» святкує 15 років від дня заснування у 2007 році.

І хоча український органічний сектор почав розвиватися наприкінці 90х років, а на момент створення компанії в Україні вже працювало кільках органів іноземної сертифікації, більш активний розвиток ринку почався у 2007-2008 роках, в тому числі завдяки діяльності «Органік Стандарт».

З першого дня діяльності фахівці компанії активно долучились до розробки законодавства у сфері органічного виробництва в Україні, що розпочалась у 2007 році; і сьогодні продовжують брати активну участь у робочій групі з питань розвитку сфери органічного виробництва при Мінекономрозвитку, надаючи експертну підтримку сектору.

Представники компанії, у складі якої майже 50 фахівців, сприяють поширенню професійних знань про органічне виробництво, є постійними учасниками численних круглих столів, конференцій та тренінгів.

22 інспектори «Органік Стандарт» на початку січня 2022 року успішно підтвердили свої знання  у різних галузях органічного виробництва, склавши кваліфікаційні іспити, що вперше були проведені Мінекономіки. Це важливий крок для початку процедури акредитації органів сертифікації за законодавством України.

Вже в перший рік діяльності (в 2007 році), компанії вдалось взяти під свій контроль майже 40 операторів ринку. Зараз же «Органік Стандарт» контролює діяльність майже 700 клієнтів та здійснює сертифікацію більше 70% операторів органічного ринку України. Загалом, протягом 15 років фахівці компанії здійснили понад 10 тисяч інспекцій.

Під супроводом «Органік Стандарт» здійснено більше 17 тисяч експортних відвантажень у 36 країн світу. Ми нещодавно також писали про досвід Агрофірми «Поле», яка під супроводом ТОВ «Органік Стандарт» в 2021 році здійснила перші поставки органічного пшона на ринок США.

Команда «Органік Стандарт», окрім професійної діяльності та всебічної підтримки органічного сектору, радо долучається до проєктів та акцій зі збереження довкілля та розбудови української незалежності.

Для довідки:

ТОВ «Органік Стандарт» – наразі єдиний український орган сертифікації, що здійснює інспектування та сертифікацію за органічними стандартами виробництва ЄС/Швейцарії, Канади та кількох приватних стандартів в Україні, Білорусі, Молдові, Казахстані та Киргизстані. Діяльність органу також схвалена для кількох інших країн.

«Органік Стандарт» акредитований та включений в офіційні переліки органів сертифікації, які визнані в Європейському Союзі та Швейцарії.

«Органік Стандарт» є членом Європейського об’єднання сертифікаційних органів з органічного виробництва ЕОСС та Міжнародної федерації органічних сільськогосподарських рухів IFOAM – Organics International.

Щиро вітаємо колег та партнерів!
Поділитися новиною