Підтримати

УКРАЇНА – НАДІЙНИЙ ПОСТАЧАЛЬНИК ОРГАННОЇ ПРОДУКЦІЇ

Поділитися новиною

За даними «Федерації органічного руху України» площа сертифікованих органічних земель в Україні стабільно зростає. Наразі близько 400 000 га сільськогосподарських земель обробляється за органічними методами майже 200 органічними операторами. Органічне сільське господарство також є однією з пріоритетних сфер «Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки», розробленої Міністерством аграрної політики і продовольства України. В наступні роки очікується подальше зростання площ органічних земель.

«Україна широко відома як «житниця Європи»; завдяки розміру та родючим чорноземам Україна має дуже сприятливі умови для сільськогосподарського виробництва, – каже Сергій Галашевський, генеральний директор українського сертифікаційного органу «Органік Стандарт». – Але якщо раніше Україна в органічному секторі сприймалась як новачок, то тепер, завдяки отриманому досвіду, Україна стала рівноцінним партнером в органічному світі».

«Виставка нас приємно вразила та перевищила наші очікування, – говорить Гліб Лук’яненко, генеральний директор ПП «Агроекологія. – І хоча компанія є піонером в органічному виробництві в нашій країні, ми вперше беремо участь в БіоФах та маємо зазначити, що роль виставки в Україні недооцінюється. Участь у ній надзвичайно важлива для розуміння справжнього попиту на органічну продукцію, тенденцій ринку та ділових можливостей».

Одним із найважливіших заходів БіоФах для українських експонентів став Форум «УКРАЇНА ЯК НАДІЙНИЙ ПОСТАЧАЛЬНИК ОРГАННОЇ ПРОДУКЦІЇ». Організований 11 лютого він зібрав близько 80 зацікавлених осіб з 10 країн. Органічні компанії-трейдери з різних країн Європи, які взяли участь у Форумі, підкреслили визначну роль України як багатообіцяючої країни-виробника і експортера органічної продукції. «Завдяки Форуму ми змогли започаткувати конструктивний відкритий діалог з Європейською Комісією щодо вдосконалення торгівельних відносин та постачання продукції з України», – говорить Ксенія Гладченко, директор консультаційного органу ТОВ «КьюС». Генеральний консул України в Мюнхені пан Костюк також підкреслив важливість такої співпраці і висловив свою підтримку Форуму, який, сподіваємося, стане гарною традицією в рамках БіоФах.

«Загалом Український національний павільйон був дуже успішним, – підсумовує один із організаторів Катерина Малькова (Шор), менеджер проектів Інформаційного центру «Зелене досьє». – Вплив нашого павільйону був чудовий, він підтримує не лише експонентів, але й імідж нашої країни в цілому. Відвідувачі вражені нашою відкритістю та гостинністю!». Як зазначає Олена Березовська, голова громадської спілки виробників сертифікованої органічної продукції «Органічна Україна», Україна проходить важливий процес: «Україну все більше сприймають не лише важливим постачальником органічної сировини, але й рівноцінним діловим партнером, який пропонує готову і фасовану продукцію високої якості».

«Звичайно, масштаби виставки вражають, і успіх кожної країни залежить від співпраці всіх зацікавлених сторін. Ми провели зустрічі з представниками Польщі, Чехії та Угорщини, щоб вивчити їх досвід участі в цьому заході. Розвиток органічного виробництва в цих країнах значною мірою підтримується державою. Кожна країна має свої стратегії, щоб привернути увагу, і Україна шукає свою стратегію, але вже зараз ми бачимо перспективи приватно-державного партнерства в цій сфері», – говорить Антон Порембський, начальник відділу з питань агропромислового комплексу, ДП «ДЕРЖЗОВНІШІНФОРМ».

Національний павільйон України  організовано консорціумом трьох ключових учасників органічного ринку України: Інформаційним центром «Зелене досьє», сертифікаційним органом «Органік Стандарт» та консультаційним органом «КьюС». Організацію павільйону підтримали швейцарсько-український проект «Розвиток органічного ринку в Україні», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), та проект «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства» (EaP GREEN), що фінансується Європейською Комісією і впроваджується Програмою ООН з навколишнього середовища (UNEP). Додаткову підтримку надало Державне підприємство «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» (Держзовнішінформ, ДЗІ), яке є провідним дослідним і експертним центром під управлінням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

В національному павільйоні України у БіоФах 2016 взяли участь такі компанії-експоненти:

 •        ТОВ «Агрофірма «Поле», Черкаська облась (www.agropole.com.ua)
 •        ПП «Галекс-Агро» , Житомирська область (www.galeks-agro.com)
 •         ПрАТ «Етнопродукт», Чернігівська область (www.ethnoproduct.com)
 •         ТОВ «Фірма «Каспер», Одеська область (www.organico.od.ua)
 •         ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД», Полтавська область (www.diamatltd.com.ua)
 •         ТОВ «Агролідер», Хмельницька область (www.fruit-world.net)
 •         ТМ «LiQberry» (ФОП Шмигельська), Київська область (www.liqberry.biz)
 •         ТДВ «Рівнехолод», Рівненська область (www.rivnefrost.com)
 •         ТОВ «Органік Стандарт», м. Київ  (www.organicstandard.com.ua)
 •         ПП «Граніт-Агро» , Полтавська область (www.granit-agro.ndisoya.com.ua)
 •         ПП «Агроекологія» , Полтавська область (www.agroecology.in.ua)

За інформацією щодо національного павільйону України і співпраці в органічному секторі України звертайтеся до Ксенії Гладченко, Сергія Галашевського і Катерини Малькової (Шор) за електронною адресою: biofach.ukraine@gmail.com.

Більше інформації за посиланнями:

  • Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє» www.dossier.org.ua
  • Консультаційний орган ТОВ «КьюС» www.ques.com.ua
  • Швейцарсько-український проект «Розвиток органічного ринку в Україні»  www.ukraine.fibl.org
  • Проект «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства» (EaP GREEN) www.green-economies-eap.org
  • Державне підприємство «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» (Держзовнішінформ, ДЗІ) www.dzi.gov.ua

Фото за посиланням https://picasaweb.google.com/108733319623397844030/BioFach2016GeneralPhotos

ЗАБРОНЮЙТЕ ДАТИ ДЛЯ БІОФАХ 2017 – 15-18 лютого 2017 року

Поділитися новиною