Підтримати

Споживання органічних продуктів вигідне для нашого здоров’я

Поділитися новиною

«Споживання органічних продуктів вигідне для нашого здоров’я, – зауважив Януш Войцеховський, Комісар з питань сільського господарства ЄС, під час презентації Плану дій з розвитку органічного виробництва в ЄС. – Питання вартості здоров’я – дуже важливе, тому треба знати, яку продукцію ми споживаємо».

Не треба плутати поняття здорової продукції і безпечної. Безпечність продукції, як на європейському, так і на українському ринках, має суворо контролюватись відповідними державними органами. Споживач має бути впевнений, що безпечність продукції на поличках магазинів контролюється державними службами.

Що ж таке «здорова їжа»  і чому органічна продукція вигідно відрізняється від традиційних харчових продуктів? Відповідь на ці питання передбачає врахування двох основних аспектів.

По-перше, треба з’ясувати, чи є здоровою власне сама продукція. І хоча досліджень щодо цього поки не багато, але відомо, що виробники органічних продуктів дотримуються високих стандартів, а отже результати проведених міжнародних досліджень свідчать про перевагу органічних харчових продуктів над традиційними. Наприклад:

  • органічні овочі та фрукти містять менше залишків пестицидів та шкідливих речовин,
  • органічні овочі та фрукти містять набагато більше антиоксидантів, ніж традиційні, і подекуди цей показник сягає 70%,
  • органічне м’ясо та молоко містять більше ненасичених жирних кислот омега-3,
  • органічні фрукти та картопля містять набагато більше вітаміну С.
В Україні, на жаль, досі було проведено лише одне дослідження, в 2015 році, воно стосувалось порівняння деяких параметрів органічного та традиційного молока.

За його результатами встановлено, що органічне молоко відрізняється більшим вмістом загального та «справжнього» білку, їх більшою часткою в структурі сухих речовин молока, більшим вмістом незамінних, сірковмісних та ароматичних амінокислот на 100 г молока та більшим вмістом альфа-ліноленової кислоти.

Другий аспект, за яким ми визначаємо, наскільки здоровою є продукція, – це оцінювання життєвого циклу продукту. Тобто, треба розглядати весь життєвий цикл, від виробництва до споживання й утилізації, сумарний вплив на навколишнє середовище та клімат, на  фермерів та населення.

Експерти Європейської технологічної платформи в галузі органічного сільського господарства і харчових продуктів (TP Organics) провели аналітичне дослідження й дійшли наступних висновків щодо органічного сільського господарства:

  • органічні господарства є більш стійкими в зонах із обмеженими запасами води та у вражених посухами;
  • в органічному господарстві використання енергії і пестицидів на одиницю площі, відповідно, на 34-53% і 97% нижче, ніж в неорганічному;
  • прибутки органічних господарств на 22-35% вищі за прибутки неорганічних господарств завдяки вищій вартості органічної продукції;
  • наукові дані підтверджують, що органічне сільське господарство сприяє підвищенню видового різноманіття на 30%;
  • останні дослідження підкреслюють потенціал внеску органічного сільського господарства в зменшення наслідків зміни клімату та адаптацію до таких змін.

«Внесок органічного сільського господарства в сталий розвиток, дослідження та інновації, більш раціональне використання ресурсів, добробут тварин – це дуже важлива складова Плану дій з розвитку органічного виробництва в ЄС, яку ми будемо надалі розвивати,» –  Януш Войцеховський.

Катерина Шор, OrganicInfo.ua

Поділитися новиною

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/organi06/organicinfo.ua/www/wp-content/themes/organic_2019/footer.php on line 287