Вже два роки поспіль у секторі дитячого харчування Фінляндії спостерігається найбільша частка органічної продукції – у 2020 році вона сягнула 24%.
Загальний обсяг продажів органічної продукції у Фінляндії за результатами 2020 року склав більше 400 млн євро, що на 9,7% більше, ніж в попередньому році. Приблизно кожен п’ятий фін зазначає, що пандемія коронавірусу збільшила інтерес до органічних продуктів харчування. Особливо зростання інтересу відзначається серед чоловіків віком до 30 років.
У Фінляндії зайнято під органічним землеробством 13,9% від загальної площі сільськогосподарських земель. Близько 5% всього врожаю зернових у 2020 році були органічними.
Однією з головних органічних культур є овес – є основний експортний продукт завдяки якості та підвищеному попиту на нього. Загалом же понад 30% експортної продукції борошномельного виробництва вже є органічними, а загальна вартість органічного експорту сягає 60 млн євро.
Слід відзначити, що пандемічний 2020 рік вніс певні зміни в органічне виробництво країни. Зокрема, відчувався брак іноземної робочої сили, значні зниження споживання органічної продукції в ресторанному секторі та на професійних кухнях, які зазвичай працюють в закладах освіти.
І хоча використання органічного молока, що субсидується державою, зменшилося у 2019-2020 навчальному році через часткове закриття шкіл, проте частка органічного молока зросла до 22%. Загалом у школах та дитячих садках було спожито 2,5 млн літрів органічного молока.
За повідомленнями Pro Luomu.
Катерина Шор, OrganicInfo.ua