Підтримати

Актуальні новини органічного сектору: 1-15/09/2023

Поділитися новиною
ОРГАНІЧНИЙ ВЕРЕСЕНЬ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

Органічний вересень (Organic September) – це інформаційна кампанія про органічне землеробство та виробництво, яка традиційно вже понад десять років проходить у перший осінній місяць у різних країнах світу. Метою цієї кампанії є підтримка сталого споживання, підвищення свідомості про екологічні аспекти харчування та сприяння здоровому способу життя.

У 2021 році вересневі заходи доповнилися ще однією важливою подією – 23 вересня тепер відзначається Органічний день ЄС, започаткований Європейським Парламентом, Європейською Радою та Європейською Комісією.

Цього року Україна вперше долучається до святкування Органічного вересня та вже вдруге до святкування Органічного дня.
  • 2-3 вересня у Львові відбувся ХІІ Ярмарок органічної та натуральної продукції / Lviv Organic & Natural Fair (LOF). Інформація про ярмарок, учасників та фотозвіт – на сторінці організаторів ЛМГО «Екотерра».
  • 14 вересня Україна приєдналась до міжнародного дня дій #IGrowYourFood, який започатковано в 2019 році IFOAM – Organics International аби привернути увагу до органічних виробників у всьому світі та дати їм можливість розповісти свої історії. Шукайте історії українських виробників, які долучились до кампанії, за посиланням.
  • 23 та 24 вересня з 13:00 до 19:00 запрошуємо всіх у «Сільпо» в ТРЦ Respublika Park на фестиваль органічної української продукції «Органічний Вересень», де гості зможуть особисто познайомитись з виробниками органічної їжі, скуштувати продукцію та придбати все зі знижкою до -15%.

Цей захід організовано «Сільпо» та ГС «Органічна ініціатива» за підтримки Швейцарії в рамках програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі (OT4D)», що впроваджується IFOAM – Organics International в партнерстві з HELVETAS Swiss Intercooperation та Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL).

Детальна інформація …

  • 25 вересня з 10:00 до 14:00 запрошуємо взяти участь у Конференції «Органічний день в Україні».

Цей захід є важливим свідченням того, що Україна разом з ЄС святкує Органічний день та докладає зусиль задля впровадження Європейського зеленого курсу в Україні. В програмі конференції:

  • презентація аналітики щодо внутрішнього ринку,
  • презентація рейтингу органічних брендів,
  • дискусія про виклики для виробників та ритейлу в умовах війни,
  • відзначення перших українських органічних виробників, сертифікованих за українським законодавством.

Захід організований Міністерством аграрної політики та продовольства України та Громадською спілкою «Органічна ініціатива» за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» та «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі» (OT4D) та проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA) в партнерстві з проєктом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні».

Реєстрація відкрита! Деталі за посиланням…

***

Розпочалася II фаза програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України»

Діяльність нової фази програми розрахована на три роки і вже затверджено план діяльності на перший програмний рік. Зокрема, передбачена підтримка участі органічних виробників у міжнародних виставкових заходах Anuga, Organic & Natural Expo Middle East, BIOFACH 2024 та підтримка вже традиційних заходів всередині країни.

Детальніше …

***

Органічний дискусійний клуб – триває

Протягом вересня заплановано ще два заходи:

  • 21.09 Вирощування нішевих органічних культур: коноплі (олія, волокна)
  • 28.09 Підготовка насіннєвого матеріалу до висіву: очистка, знезараження, оцінка якості, підбір сортів.

Початок о 16:00.

Організатори: Сільськогосподарська дорадча служба AgroCare в партнерстві з БТУ-Центром та органом сертифікації Органік Стандарт.

Ініціатива реалізується за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Інформаційний партнер: OrganicInfo.ua

Нагадуємо, анонси всіх подій розміщуються на сайті в розділі календар подій.

***

Дослідження щодо стану органічного сектору в окремих країнах Європи за результатами 2022 року

2022 рік став складним для продажів харчової продукції в Європі: інфляція вплинула на всі сегменти сектору, в тому числі й на продажі органічної продукції.

Пропонуємо ознайомитись із дослідженням Офіс з розвитку підприємництва та експорту щодо стану органічного сектору в окремих країнах Європи за результатами 2022 року, а також трендами, які впливають на розвиток сектору в майбутньому.

В дослідженні представлені ринки Німеччини, Швейцарії, Франції, Великої Британії та Нідерландів.

Дослідження підготовлене за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Ознайомитись із дослідженням…

Поділитися новиною