Підтримати

Офіційно відкрито Національний павільйон України в рамках BIOFACH 2021 eSPECIAL

Поділитися новиною

17 лютого стартувала 32 міжнародна торговельна виставка органічної продукції BIOFACH 2021. Вперше виставка проходить в онлайн форматі на спеціально створеній для цього платформі.

В перший день виставки відбулось офіційне відкриття Національного павільйону України – Organic Ukraine Business Hub, що об’єднав цього року 22 виробників. Україна офіційно бере участь у BIOFACH вже восьмий рік поспіль. Загалом цього року компанії представляють більше 200 органічних продуктів, майже половину з яких складають перероблені готові продукти.

У відкритті павільйону взяли участь:

  • Роман Лещенко, Міністр аграрної політики і продовольства України,
  • Тарас Качка, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України,
  • Сергій Глущенко, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,
  • Владислава Магалецька, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів,
  • Душан Кулка, керівник напрямку з просування експорту Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»
  • Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні,
  • Олена Корогод (Березовська), президент ГС “Органічна Україна”, яка є організатором Національного павільйону України, виробники та учасники органічного сектору.

Під час відкриття відбулось активне обговорення проблем та перспектив розвитку органічного сектору в Україні.

Роман Лещенко щиро привітав гостей та експонентів павільйону та зазначив, що бути партнером на такому міжнародному рівні – це велика честь для України.

«Вчора ми представили стратегічне бачення розвитку агросектору України до 2030 року в рамках нашої урядової ініціативи, до якої були залучені десятки представників різних профільних асоціацій та виробників. Ми дійшли висновку, що органіка буде невід’ємною складовою потужного розвитку агросектору держави. Враховуючи, що Україна вже входить до трійки ТОП-експортерів органічної продукції до країн ЄС, це вже є значним показником, але й потенціал росту є неймовірний. Ми також бачимо, що кожного року розширюється географія експорту української органічної продукції і в Європу, і в Азію, і в Сполучені Штати, і в Канаду, при цьому всі виробники прагнуть експортувати більше продукції з доданою вартістю, – зазначив пан Лещенко. –

Ми вважаємо, що в цілому забезпечення органічного сектору належною законодавчою базою, адаптація до вимог Регламентів ЄС максимально посилить довіру імпортерів української органічної продукції і сировини до України як торгового партнера і забезпечить максимально дієвий контроль за суб’єктами органічного ринку, в тому числі, підвищить рівень їх відповідальності. Ми вважаємо, що позиція міністерства – це активно підтримувати ринок органіки, максимально залучати міжнародну технічну допомогу, громадські організації, безпосередньо взаємодіяти з представниками органічного сектору для того, щоб ми максимально розвивали цей напрям. Я вважаю, що, з точки зору забезпечення і реалізації, у нас органіка – це саме той напрям, який може створювати якісну додаткову вартість».

Віктор Шуткевич у своєму вітальному слові нагадав, що Уряд Швейцарії підтримує розвиток органічного сектору в Україні ще з 2002 року і особлива увага націлена на розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному секторі України.

«Посольство Швейцарії робить ставку на найкращих – органічних виробників. Ми з 2002 року підтримуємо розвиток органічного ринку в Україні. Я вперше відвідав міжнародну виставку органічної продукції BIOFACH у 2008 році та з того часу залишаюся прихильником органічного руху в Україні. Я завжди казав, що виставка BIOFACH для України – це візитівка. Дуже важливо Україні долучатися до світової вітрини органічних продуктів та презентувати себе. Під час виставки BIOFACH проходить велика кількість зустрічей, обмін досвідом та проводиться значна робота для укладення контрактів. Це ще раз засвідчує попит на українську органічну продукцію та підтверджує її високу якість. На жаль, експортний ринок розвивається стрімкіше в Україні, але, в першу чергу, органічну продукцію слід просувати на внутрішньому ринку. Незважаючи на те, що Україна посіла 1 місце в Європі та 2 місце у світі за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС за підсумками 2019 року, ми наголошуємо на важливості створення доданої вартості української органічної продукції.

Посольство Швейцарії комплексно підтримує аграрний сектор України, шляхом започаткування ряду проєктів. Минулого тижня спільно із Романом Лещенком, Міністром аграрної політики та продовольства, ми почали нову фазу проєкту «Аграрні розписки в Україні», яка дасть можливість фермерам доступу до фінансів».

ORGANIC UKRAINE BUSINESS HUB організований ГС “Органічна Україна” завдяки підтримці програми USAID “Конкурентосмпроможна економіка України”. Партнерами у підготовці Українського національного павільйону є швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» та «Офіс з просування експорту України».

Також втретє представлено стенд органічних ягідних підприємств, що організовано Ягідною асоціацією України за підтримки проєкту ITC «Східне партнерство: Готовність до торгівлі – ініціатива EU4BUsiness».

Онлайн-тур та участь у виставкових заходах для представників державного сектору України (Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Державна установа «Офіс з просування експорту України», Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти») та учасників сектору організовано за підтримки та в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».

Катерина Шор, OrganicInfo.ua

Поділитися новиною