Сьогодні розпочала роботу 34 найбільша міжнародна виставка органічної продукції BIOFACH 2023. Цьогоріч у виставці беруть участь 2765 експонентів з 95 країн.
Цифри
Традиційно, в перший день виставки Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL) та IFOAM – Organics International презентують дані щодо розвитку світового органічного ринку за позаминулий рік.
У 2020 ковідному році було значне зростання споживання органічної продукції і багато експертів побоювались, що у 2021 буде суттєве зменшення продажів в світі. Нагадаємо, що у 2021 році була винайдена вакцина від ковід і країни поступово почали виходити з карантиyних обмежень. Однак, ми бачимо, що, попри побоювання, споживання органічної продукції зросло як і кількість органічних виробників, хоча ріст дещо сповільнився.
Світове споживання органічної продукції в 2021 році склало 124,8 млрд євро (+4,2 млрд євро в порівнянні з 2020 роком). Найбільшим ринком органічної продукції залишається США, хоча тут продажі трохи впали, 48,6 млрд євро порівняно до 49,5 у 2020 році. Другим найбільшим ринком є Німеччина – 15,9 млрд євро (+0,9 млрд євро) та третім – Франція – 12,7 млрд євро (без змін).
Якщо говорити про кількість земель, зайнятих під органічне виробництво, то їх кількість зросла на 1,7% і складає 76,4 млн га, лідером за площами залишається Австралія. Кількість органічних виробників зросла на 4,9% і становить понад 3,7 млн.
Тренди
В світі триває дискусія щодо трансформації продовольчих систем, що почалась кілька років тому у зв’язку із пандемією, тепер вже з урахуванням впливів повномасштабної війни в Україні. Світ визнав, що харчова промисловість є частиною проблеми планетарного перевантаження.
Будучи провідною світовою виставкою в органічному секторі, яка охоплює весь ланцюжок постачання від ферми до виделки, BIOFACH демонструє, як працює стійке органічне землеробство та виробництво продуктів харчування, і що органічний сектор може бути частиною рішення.
Для BIOFACH 2023 визначено нові тренди від «New Glocal» (ред. нове глобально-локальне) до «New Sweeteners» (ред. нові цукро замінники), які підтримують мегатренд «планетарного здорового способу життя».
Дискусії протягом чотирьох днів виставки триватимуть на багатьох майданчиках.
Україна
Україна присутня з національним павільйоном на BIOFACH вдесяте, хоча окремі компанії беруть участь у виставці більше років. Українські органічні виробники на своєму прикладі демонструють, що органічне сільське господарство є більш стійким у кризових ситуаціях, ніж конвенційне виробництво.
Попри всі складнощі, викликані повномасштабним вторгненням, органічні оператори у 2022 році змогли збільшити експорт до країн ЄС та Швейцарії на 13% у 2022 році.
Останні дані, зібрані об’єднанням «Органічна ініціатива» напередодні BIOFACH 2023, демонструють рішучу готовність органічних операторів продовжувати свою діяльність, зокрема:
- понад 85% органічних операторів продовжують працювати, деякі оператори призупинили роботу в перші місяці, але згодом змогли відновити діяльність
- понад 95% органічних операторів планують продовжувати свою діяльність саме в органічному секторі.
Катерина Шор, OrganicInfo.ua
Для довідки:
Щорічний довідник в галузі органічного сільського господарства, що містить інформацію з усього світу «Світ органічного сільського господарства 2023» станом на 31.12.2021 доступний за посиланням.
Цього року Національний павільйон України організований ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», національним проєктом Дія.Бізнес у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України, громадською спілкою «Органічна Україна», асоціацією «Ягідництво України» та Органічною ініціативою. Детальніше про Національний павільйон України та учасників, фото та відео матеріали з виставки за посиланням.
Об’єднання «Органічна ініціатива» — об’єднання учасників українського органічного сектору, заснована у квітні 2020 року. Офіційний прес-реліз щодо стану органічного ринку в Україні, підготовлений до BIOFACH 2023, можна завантажити за посиланням.
Запрошуємо детальніше ознайомитись з перекладеними українською мовою матеріалами, які увійшли до книги «Світ органічного сільського господарства. Статистика та нові тенденції 2023»:
- Органічне виробництво в світі
- Продажі органічної продукції в світі
- Органічні виробники в світі
- Органічні сільськогосподарські угіддя в світі
- Органічне виробництво в Європі
- Продажі органічної продукції в Європі
- Органічні сільськогосподарські угіддя в Європі
- Органічне сільське господарство в ЄС
- Таблиці “Органічне сільське господарство: ключові показники та країни-лідери”
- Таблиці “Ключові показники органічного виробництва в Європі та ЄС”
- Таблиці “Законодавство в галузі органічного сільського господарства: кількість країн за регіонами та поточний стан за країнами”