Підтримати

Австрія та Німеччина звітують про рекордне зростання попиту на органічні продукти в 2020

Поділитися новиною

Обидві країни звітують про стрімке зростання попиту на органічні продукти за результатами 2020 року – понад 20%.

Німеччина є лідером в Європі та другою в світі за обсягами продажів органічної продукції.

За результатами 2019 року органічний товарообіг склав більше 12 млрд євро, а вже за 2020 рік сягнув майже 15 млрд євро, показавши рекордний стрибок у 22%. Хоча в деяких дослідженнях влітку минулого року йшлося про зниження попиту на органічні продукти після незначного стрибка на початку пандемії. Однак результати року вражаючі!

Найбільший попит в 2020 році був на органічне м’ясо, борошно, фрукти та овочі. Частка ринку органічних харчових продуктів в Німеччині складає 6,4%.

Якщо ж говорити про виробництво, то наразі органічні землі в Німеччині складають 10,2% від загальної кількості сільськогосподарських земель. За 2020 рік відбулось зростання кількості органічних земель на 5,3%. Загалом площа органічних земель склала близько 1,7 млн га.

Австрія є лідером в Європейському Союзі та другою в світі за часткою органічних земель.

Відповідно до даних щорічного довідника в галузі органічного сільського господарства «Світ органічного сільського господарства 2021», станом на кінець 2019 року в Австрії під органічним виробництвом вже налічувалось 26,1% земель, що відповідає майже 670 тис. га.

Не дивлячись на те, що Австрія вже досягла мети 25% під органічним виробництвом, яка закладена в стратегії «Від ферми до виделки», вона наслідує амбітну мету залишатись лідером за часткою органічних земель в ЄС.

За результатами 2020 року Австрія також звітує про значене зростання попиту на органічні продукти – 20,8%. А частка ринку органічних харчових продуктів склала 10,1%.

Австрія входить до ТОП5 країн за рівнем споживання органічної продукції на душу населення. За результатами 2019 року, відповідно до даних довідника «Світ органічного сільського господарства 2021», споживання органічної продукції на душу склало 216 євро. А у 2020 році 190 євро витрачалось домогосподарствами тільки на свіжу органічну продукцію.

Нагадаємо, що обидві країни входять до десяти найбільших імпортерів української органічної продукції за результатами 2019 року.

Катерина Шор, OrganicInfo.ua

За матеріалами BOLW, Key account.

Поділитися новиною