Підтримати

В Україні стартував курс з органічного лідерства

Поділитися новиною

В Україні розпочався навчальний курс з органічного лідерства.

Курс (Organic Leadership Course) розроблено IFOAM – Organics International більше 10 років тому з метою підтримки існуючих та потенційних лідерів, які прагнуть дійсно сталих змін у сільському господарстві. В Україні він проводиться вперше.

20 учасників із різних регіонів України, які представляють громадський сектор, бізнес, науку та освіту, дорадництво та державні установи, зібралися на початку листопада на стартову сесію. Серед учасників курсу є ті, хто працює в органічному секторі більше 10 років, а є й зовсім початківці, які тільки починаються знайомитись з органічним виробництвом, але бачать в ньому майбутнє.

Протягом тижня учасники знайомились з основами органічного виробництва, історією розвитку органічного руху та становленням стандартів у різних країнах. Міжнародні експерти IFOAM – Organics International та IFOAM Organics Europe висвітлювали важливі питання щодо місця органічного виробництва в світовій продовольчій системі, поняття сталих продовольчих систем, справжньої вартості продуктів тощо.

Кілька презентацій також було від українських експертів: Микола Биков, консультант з органічного виробництва, розповів про здоров’я ґрунтів, адже це основа сільськогосподарського виробництва; Костянтин Житнецький, експерт «Органік Стандарт», познайомив з практикою сертифікації органічного виробництва в Україні.

Два важливі блоки курсу – адвокація та комунікація – викликали багато дискусій серед учасників. Адже для просування органічного виробництва та органічних продуктів харчування дуже важливо знайти правильну аргументацію для різних цільових груп. При зверненні до батьків звісно важливими будуть аргументи на користь здоров’я їхніх дітей, а до бізнесу – економічні вигоди органічного виробництва.

Учасники мали змогу не тільки дізнатися про досвід інших країн, а й подискутувати про можливості його застосування в Україні. Навчання супроводжувалось, звісно, і практичними завданнями.

Майбутні лідери також змогли побачити на власні очі  діяльність – тваринницького комплексу «Галекс-Агро» та заводу з переробки органічної молочної продукції «Органік Мілк», що є одними з провідних органічних господарств України. Обидві компанії входять до складу вертикально інтегрованої компанії ПП «Галекс-Агро», яка має в своєму складі ще завод з переробки органічної м’ясної продукції TOB «Oрганічний М’ясний Продукт» та ФГ «Домашня курочка», що здійснює виробництво органічних яєць.

Перша зустріч завершилась і, натхненні курсом, учасники роз’їхались думати над власними проектами розвитку в сфері органічного виробництва, які вони повинні будуть захистити під час другої очної зустрічі за 9 -10 місяців. А протягом цього часу на учасників ще чекають вебінари, спілкування з експертами та індивідуальні завдання в рамках курсу.

Курс з органічного лідерства в Україні проводиться за підтримки Швейцарії в рамках програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі (OT4D)», що впроваджується IFOAM – Organics International в партнерстві з HELVETAS Swiss Intercooperation та Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

Поділитися новиною