Підтримати

Об’єднання «Органічна ініціатива» оголошує початок 2-го етапу грантової програми «Підтримка органічного сектору в Україні»

Поділитися новиною

Згідно з опитуванням органічного бізнесу, що було проведено об’єднанням «Органічна ініціатива» та громадською спілкою «Органічна Україна» в середині липня 2022 р., близько 70% операторів повністю або частково продовжують впроваджувати органічне виробництво на своїх господарствах або переробних підприємствах.

Опитування показало, що найбільше на внутрішній ринок впливають низька купівельна спроможність споживачів і зменшення попиту на органічну продукцію, зокрема, через переміщення значної кількості населення в інші регіони України та за кордон, порушені ланцюги постачання через зруйновану інфраструктуру та закриття частини роздрібних торговельних мереж.

Тому другий етап грантової програми буде спрямований на посилення спроможності органічного сектору, підтримку органічних операторів, виробників та переробників органічних сертифікованих харчових продуктів з акцентом на збут, продажі та маркетинг на внутрішньому ринку.

Важливим на цьому етапі є створення передумов для збереження та подальшого розвитку органічного сектору України. Надаватиметься підтримка ініціативам, що сприятимуть відновленню економічної спроможності операторів та надавачів послуг органічного ринку.

Увага! Термін прийому заявок продовжено до 20 вересня 2022 року (включно) на електронну адресу info@organicinitiative.org.ua.

Рекомендуємо також ознайомитись з відповідями на найбільш поширені запитання (завантажити).

Детальна інформація про грантову програму, перелік можливих витрат, форми заявок тощо можна знайти в положенні про грантову програму «Підтримка органічного сектору в Україні» (завантажити всі форми одним файлом в форматі zip https://www.dossier.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Organic-Grant-Program-forms.zip).

На цьому етапі планується підтримати орієнтовно 30 заявок на загальну суму 150 тис доларів США. Максимальний розмір підтримки на одну заявку становить 5 тисяч доларів США в гривневому еквіваленті (орієнтовно 180 тис. гривень).

Результати розгляду заявок будуть оголошені до кінця вересня 2022 р., орієнтовний початок реалізації діяльності – початок-середина жовтня 2022 р.

В разі виникнення додаткових питань звертайтесь до Наталі Чоловської, президентки ЛМГО «Екотерра»  за тел. +38 050 430 76 23.

Офіційна сторінка грантової програми «Підтримка органічного сектору в Україні» https://www.dossier.org.ua/projects/organic-sector-support.

Для довідки:

Грантову програму «Підтримка органічного сектору в Україні» ініційовано об’єднанням «Органічна ініціатива», до складу якого входять ключові учасники органічного сектору України. Органічна ініціатива об’єднала зусилля та ресурси однодумців і розпочала свою діяльність у квітні 2020 року; вона має на меті сприяння розвитку органічного ринку та зростанню торгівлі українською органічною продукцією на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Грошовий фонд грантової програми формується з благодійних пожертв та внесків фізичних та юридичних осіб (резидентів та нерезидентів України), цільових внесків міжнародних проєктів/програм технічної допомоги та інших надходжень. 

Адміністрування грантової програми здійснюють Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє» та Львівська міська громадська організація «Екотерра» відповідно до рішення Органічної Ініціативи та статутних завдань організацій.

Поділитися новиною