Підтримати

Стартував перший проєкт державно-приватного партнерства в органічному секторі

Поділитися новиною
6 грудня у Рівненській обласній військовій адміністрації відбулась презентація проєкту «Розвиток органічного ягідництва в об’єднаних територіальних громадах».

Перспективи впровадження проєкту обговорили за участі Віталія Коваля – голови Рівненської ОВА та заступників з економічних питань, з питань освіти та науки, а також агропромислового комплексу, за участі Віктора Шуткевича – заступника директора зі співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, Петра Бейса – представника HELVETAS в Україні та Катерини Шор – Національного координатора в Україні програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі».

Мета цього проєкту – створення експортних ланцюжків з постачання та переробки органічних ягід,  активне поширення практичних і теоретичних знань з органічного землеробства для фермерів та студентів Рівненської області.

Зокрема, в рамках проєкту заплановано закладення нових органічних ягідних насаджень, а також будівництво міні заводу для замороження ягід для їх подальшого експорту.

Для проєктів державно-приватного партнерства, які реалізуються в рамках програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі», важливим є створення доданої вартості та робочих місць, створення суспільних благ для подальшої розбудови сектору.

Проект буде реалізовано протягом 2023 року консорціумом у складі «Органік Лайф» (Німеччина) та «РСН Трейд» (Україна) у співпраці з Національним університетом водного господарства та природокористування (НУВГП) та Гощанським міжшкільним ресурсним центром (ліцей) на території об’єднаних територіальних громад Гощі, Корця, Острога та Привільного.

«Рівненщина продовжує розвиватися під час війни. На сьогодні площа під органікою – більше 20 тисяч гектарів, є 22 оператори органічного виробництва. Завдяки проєкту плануємо збільшити кількість земель для органіки, для цього є незадіяні землі півночі та центру області. До слова, Рівненщина цьогоріч спрямувала майже 200 тисяч грн бюджетної підтримки для органічних виробників», – зазначив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Віктор Шуткевич та Петр Бейс також відвідали органічне господарство «Дедденс Агро», генеральний директор «Дедденс Агро» та співвласник «РСН Трейд» (Україна) Віктор Щербачук (на фото по центру).

Катерина Шор, OrganicInfo.ua

Для довідки:

Проєкт «Розвиток органічного ягідництва в об’єднаних територіальних громадах» реалізується за підтримки Швейцарії в рамках програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі» (OT4D), що впроваджується IFOAM — Organics International у партнерстві з HELVETAS Swiss Intercooperation та Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

Загальною метою програми OT4D є збільшення та розширення робочих місць у сільській місцевості, особливо для молоді та жінок, а також сприяння мультиплікаційному ефекту позитивних змін в органічному сільському господарстві з точки зору економічного зростання, інновацій та навколишнього природного середовища. Програма працює в двох напрямках: (1) збільшення експорту та розбудова партнерства з приватним сектором та (2) стале зростання внутрішнього ринку.

Поділитися новиною