31

Інформаційний дайджест за вересень-жовтень 2019

Пропонуємо вашій увазі короткий інформаційний дайджест про події в органічному секторі за вересень - жовтень 2019.

Важливі події місяця, що минув

На сайті Мінагрополітики можна ознайомитись з методичними рекомендаціями щодо маркування органічних харчових продуктів та кормів
Рекомендації розроблені на запит органічного сектору та містять законодавчі вимоги до маркування органічної продукції з врахуванням загальних вимог до маркування харчових продуктів, вимоги до маркування імпортованих харчових продуктів, а також настанови щодо використання державного логотипу України для маркування органічної продукції.
Рекомендації допрацьовані за результатами обговорення та розміщені
на сайті Мінагрополітики.

14.09.2019 - ХІ Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів
Близько 30 українських виробників органічної харчової продукції представили свою продукцію на традиційному ярмарку органічної продукції в Києві. Відвідувачі могли поласувати вже відомим органічним морозивом, молочними та м’ясними продуктами, смачними кавунами, а також скуштувати органічну новинку цього року – кукурудзяні палички з різними смаками.
Окрім виробників харчових продуктів на ярмарку були представлені виробники біопрепаратів, імпортери органічної продукції та спеціалізовані торгівельні заклади.
За матеріалами Федерації органічного руху України.

19.09.2019 - Презентовано дослідження ринку органічної плодоовочевої продукції
Дослідження, підготовлене в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва в співпраці з Organic Business School та Органік Стандарт, має на меті не тільки показати зріз ринку органічної плодоовочевої продукції, а й підготувати майбутніх виробників до викликів, що їх очікують на ринку. Саме тому дослідження складається з двох частин. Перша – це статистичні дані від Органік Стандарт про кількість сертифікованих виробників та площі земельних ділянок, що вони займають, аналіз експорту, каналів збуту. Друга частина – це аналітична інформація про ринок, зібрана проектом разом з Organic Business School шляхом опитування виробників, глибинних інтерв’ю з експертами ринку тощо. Мета другої частини - виявити проблеми та тенденції ринку, надати висновки, які можуть та повинні бути враховані виробниками при побудові бізнес-стратегій.
Повний текст новини за посиланням…

25.09.2019 - «Екологічно дружній фермер Балтійського регіону»
Конкурс з такою назвою проводиться в Балтійському регіоні щорічно з 2009 року. В ньому можуть брати участь як органічні, так і конвенційні фермерські господарства. Його мета - популяризація передових практик ведення дружнього до навколишнього середовища сільського господарства, а відзнака переможців - це вдячність сільгоспвиробникам, які просувають інноваційні заходи по скороченню скидів забруднюючих речовин з ферм і полів. В Україні конкурс проводиться з 2018 року.
25 вересня у Варшаві відбулась церемонія вручення премії переможцям міжнародного конкурсу, в якому цього року брали участь представники 11 країн Балтійського регіону. 
Повний текст новини на сайті.
 
27.09.2019 - Все за планом: органіка у пріоритеті
«Органічне виробництво в Україні залишається одним із 5 пріоритетів розвитку АПК, які були визначені раніше», - зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький і запевнив, що впровадження закону йде за планом, без перешкод.
Наразі міністерство, навіть перебуваючи у стані реформування, доопрацьовує необхідні підзаконні акти, які визначатимуть детальні правила органічного виробництва й обігу органічної продукції та інші процедури для впровадження органічного закону, зокрема, щодо створення трьох державних реєстрів: операторів ринку, органів сертифікації та органічного насіння і садивного матеріалу. Представники міністерства запевнили, що робота над реєстрами та пов'язаними з ними процедурами нині на стадії завершення.
Про це йшлося на круглому столі «Впровадження Закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».
Ініціаторами проведення круглого столу виступили проект ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» та проект «Німецько-українська співпраця у галузі органічного землеробства».
Повний текст новини на сайті.

Анонси подій

10.10.2019 - Експертна дискусія «Технології органічного виробництва»
Детальніше…

12-13.10.2019 - Ярмарок органічної та натуральної продукції у м. Львів
Детальніше…

14.10.2019 - Конкурс на кращу наукову статтю на тему органічного агровиробництва (маркетингу)
Детальніше…

31.10.2019 - II Всеукраїнська науково-практична конференція «Органічне агровиробництво: освіта і наука»
Детальніше…

01.11.2019 - Відео конкурс для школярів «Ми органічні»
Детальніше…

14.11.2019 - VI Міжнародна конференція «Органічна переробка та збут»
Запрошуємо отримати цінну інформацію для розвитку вашого бізнесу.
Термін ранньої реєстрації продовжено до 15 жовтня! Квитки можна придбати за посиланням.
Сторінка заходу…


Завантажити повну версію дайджесту September-October 2019.pdf

Ми запустили телеграм-канал, приєднуйтесь! https://t.me/organicinfo
 
Запрошуємо надсилати інформацію про ваші органічні події для їх розміщення на сайті та в дайджесті за адресою organicinfoukraine@gmail.com.
 
Об’єднуючі хештеги органічного ринку України: #OrganicInfo #OrganicinUkraine
 
Дайджест виходить в рамках проекту «Дослідження органічного ринку та підтримка політичного розвитку» впроваджується Інформаційним центром «Зелене досьє» у партнерстві з органом сертифікації «Органік Стандарт» (Україна) та із залученням експертів Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).
 
(с) OrganicInfo.ua