31

Органічне законодавство

9 січня 2014 року в Україні набрав чинності Закон «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», який повинен стати основним законодавчим актом у сфері регулювання органічного ринку. В той же час, ще не прийняті українські стандарти органічного виробництва, не затверджені правила сертифікації продукції та акредитації сертифікаційних органів тощо. Тому українські виробники і надалі проходять сертифікацію згідно нормативних актів інших країн.

2 серпня 2018 року Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який було прийнято Верховною Радою 10 липня 2018 року, набрав чинності, але буде введений в дію 02.08.2019. Тоді ж втратить чинність Закон «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».
За цей рік, до введення закону в дію, з поличок мають зникнути всі продукти харчування, що містять «еко», «біо» та «органік», якщо вони не мають відповідних підтверджуючих документів. 
Офіційний текст документу за посиланням.

Найбільш розповсюджені в Україні нормативні акти та стандарти органічного виробництва:

Найактуальніші тексти органічних стандартів можете переглянути за посиланням: http://www.organicstandard.com.ua/ua/services/standards   

Існують також приватні органічні стандарти, але їх значення в різних країнах може бути не менш важливим, ніж державні.

Приклади приватних органічних стандартів та маркувань: