31

Відбулась конференція «Органічне агровиробництво: освіта і наука»

Основною метою конференції був обмін досвідом науки та виробництва, висвітлення кращих наукових розробок та практичного використання органічних технологій, об’єднання зусиль господарств, наукових та навчальних закладів, інших підприємств та установ, зацікавлених у виробництві та поширенні здорової, безпечної для споживання продукції, закладання ідеї дбайливого ставлення до збереження природних ресурсів, запровадження органічних технологій для вирощування та переробки для сприяння подальшому динамічному та ефективному розвитку органічного руху в Україні.

Учасники конференції поділилися досвідом про проведення підготовки студентів за освітніми програмами з органічного виробництва, практичними кроками впровадження органічних агротехнологій на діючих вітчизняних підприємствах.
В конференції взяли участь науковці, науково-педагогічні працівники навчальних закладів, представники органів влади, галузевих асоціацій та установ, агробізнесу, виробники органічної продукції, загалом понад 100 осіб.

Ми вже можемо констатувати певний прогрес щодо запровадження в освітніх закладах навчальних програм із теми «Органічне виробництво». Вже досить активно студенти отримують знання в цій сфері у Житомирському національному агроекологічному університеті, Білоцерківському національному аграрному університеті, Полтавській державній аграрній академії, Миколаївському національному аграрному університеті, Сумському національному аграрному університеті, Національному університеті біоресурсів і природокористування, започатковано у 2018 р. нову освітню програму «Технології органічних харчових продуктів» у Національному університеті харчових технологій.
Значну роботу у підготовці фахівців з органічного виробництва проводять і вітчизняні коледжі: Іллінецький державний аграрний коледж, Липковатівський аграрний коледж, Білгород-Дністровський коледж природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій, Тальянківський агротехнічний коледж, Золочівський коледж Львівського НАУ, Чернятинський коледж Вінницького НАУ тощо.

Більш детально ознайомитися з досвідом організації спеціальної та вищої освіти у навчальних закладах різних країн можна у методичному посібнику «Органічне агровиробництво: освітні аспекти», який саме до конференції видала Федерація органічного руху України.

Підготовлено за матеріалами Федерації органічного руху України.