31

Новини

Інформаційний дайджест за вересень-жовтень 2019 01.10


Пропонуємо вашій увазі короткий інформаційний дайджест про події в органічному секторі за вересень - жовтень 2019.

Важливі події місяця, що минув:
На сайті Мінагрополітики можна ознайомитись з методичними рекомендаціями щодо маркування органічних харчових продуктів та кормів
14.09.2019 - ХІ Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів
19.09.2019 - Презентовано дослідження ринку органічної плодоовочевої продукції
25.09.2019 - «Екологічно дружній фермер Балтійського регіону»
27.09.2019 - Все за планом: органіка у пріоритеті

 

Все за планом: органіка у пріоритеті 30.09

«Органічне виробництво в Україні залишається одним із 5 пріоритетів розвитку АПК, які були визначені раніше», - зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький і запевнив, що впровадження закону йде за планом, без перешкод. 
27 вересня відбувся круглий стіл «Впровадження Закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» №2496-VIII: Огляд впровадження нового органічного закону. Роль і функції компетентних державних органів згідно нового закону. Досвід Німеччини». Учасники зустрічі - державні урядовці, виробники і дистриб’ютори органічної продукції, представники профільних асоціацій,  громадських організацій та проектів міжнародної технічної допомоги - обговорили хід впровадження нового органічного закону в Україні, а запрошені експерти з Німеччини поділилися власним досвідом. Також обговорили новий Регламент ЄС № 2018/848, що вводиться в дію 2021 року, але вже зараз впливає на органічний сектор в Україні. 

«Екологічно дружній фермер Балтійського регіону» 27.09

Конкурс з такою назвою проводиться в Балтійському регіоні щорічно з 2009 року. В ньому можуть брати участь як органічні, так і конвенційні фермерські господарства. Його мета - популяризація передових практик ведення дружнього до навколишнього середовища сільського господарства, а відзнака переможців - це вдячність сільгоспвиробникам, які просувають інноваційні заходи по скороченню скидів забруднюючих речовин з ферм і полів.
В Україні конкурс проводиться з 2018 року, його учасниками можуть бути лише ті господарства, які розташовані в зоні водозбору Балтійського моря (басейн річки Західний Буг та річки Сян). За результатами національного конкурсу переможець отримує приз в сумі 1000 євро.

На сайті Мінгарополітики можна ознайомитись з методичними рекомендаціями щодо маркування органічних харчових продуктів та кормів 24.09


Рекомендації розроблені на запит органічного сектору та містять законодавчі вимоги до маркування органічної продукції з врахуванням загальних вимог до маркування харчових продуктів, вимоги до маркування імпортованих харчових продуктів, а також настанови до використання державного логотипу України для маркування органічної продукції.

 

Презентовано дослідження ринку органічної плодоовочевої продукції 19.09

Органічний сектор, як показують дослідження Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL), продовжує динамічно розвиватись, і виникає потреба в розвитку не тільки нових ринків збуту, але й нових напрямків діяльності. Якщо вирощування органічних зернових та бобових культур в Україні вже не стало звичним, то  плодоовочевий сектор опановує органіку значно повільніше. Наразі в цьому секторі налічується всього близько півтори сотні сертифікованих виробників, 82 % яких складають виробники ягід. Ягідний сегмент більш згуртований та орієнтований на експорт, в той час як виробники іншої органічної плодоовочевої продукції (в переважній більшості – дуже малі виробники), як правило, не об’єднані в жодні кооперативи чи асоціації і здійснюють збут своєї продукції на внутрішньому ринку. Одним із чинників повільного розвитку сектору є відсутність насіннєвого матеріалу овочевих культур та незначна кількість сертифікованого посадкового матеріалу плодових дерев.