31

Інформаційний дайджест за червень-липень 2019

Пропонуємо вашій увазі короткий інформаційний дайджест про події в органічному секторі за червень - липень 2019.

Важливі події місяця, що минув

04-07.06.2019 - XXХI Міжнародна агропромислова виставка «Агро–2019» - події органічні
В рамках найбільшої аграрної виставки України відбулась VII спеціалізована виставка-ярмарок органічних продуктів і технологій «ORGANIC-2019». Цього року представлено більше 15 виробників засобів захисту рослин та добрив, що дозволені до використання в органічному виробництві. А також більше 10 органічних виробників, продукція яких представлена, зокрема, в роздрібних мережах по всій Україні: олії, ягідна паста, соки та напої, крупи, борошно та пластівці, морозиво, цукор, вино, свіжі овочі та ягоди.
Детальніше… 
5 та 6 червня проведено два круглі столи щодо розвитку внутрішнього ринку органічної продукції та експорту. В.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева вкотре зазначила, що «Органічне виробництво - пріоритетний сектор аграрної галузі України, а українські виробники органічної продукції мають впевнено почуватися на внутрішньому і зовнішньому ринках».
Детальніше…

19-21.06.2019 - Дні органічного поля та V Міжнародна конференція з органічного рослинництва
Дні поля стали вже традиційними заходами в Україні, де свої досягнення можуть продемонструвати і науковці, і виробники засобів захисту та добрив, і виробники агротехніки. Не оминають дні поля і органічний сектор.
19 та 21 червня вони пройшли в Рівненській (ТОВ «Дедденс Агро») та Полтавській (ПП «Агроекологія») областях.
Вже кілька років поспіль одне з найстарших органічних підприємств України ( «Агроекологія» цього року відзначає 41 рік) проводить дні поля на своїх землях та розповідає про технології ведення органічного виробництва, перевірені на власному досвіді. Цього року «Агроекологія» продемонструвала посіви таких органічних культур, як соняшник, кукурудза та соя із застосуванням різних видів механічного обробітку та засобів захисту і підживлення рослин.
Передувала проведенню дня поля конференція з органічного рослинництва, де учасники також мали змогу почути про досвід інших країн, зокрема, цього року досвідом ділились представники Ізраїлю, Німеччини та Австрії.
Презентації конференції доступні за посиланням.

21.06.2019 - Операція OPSON: ЄВРОПОЛ перевіряє підозрілі органічні продукти
Органічні харчові продукти стали предметом дослідження OPSON вперше. В рамках операції було перевірено понад 90 тисяч тон підозрілих органічних продуктів. Метою цієї операції є захист репутації органічного логотипу ЄС і гарантування довіри європейських споживачів, адже попит на органічну продукцію зростає, і традиційно такі продукти продаються за вищими цінами. Цілеспрямована акція під керівництвом Комісії ЄС за підтримки Європолу була проведена у 16 країнах-членах ЄС з метою виявлення шахрайських практик у цій сфері. В результаті операції (за інформацією, яку оприлюднили ЄВРОПОЛ та Європейська Комісія 21 червня) порушено низку адміністративних та кримінальних проваджень, вилучено продукцію, арештовано 9 осіб та накладено санкції на операторів. Дослідження ще тривають, і в найближчі місяці можна очікувати подальших результатів.
Повний текст новини…

Анонси подій
02.08.2019 - буде введено в дію Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»
В липні заплановано два круглі столи, метою яких є надання детальної інформації та роз’яснень для гравців ринку щодо положень нового закону.
18.07 - Органіка: 15 днів до дії Закону (м.Херсон, в рамках виставки «Агропорт»). Деталі…
19.07 – Круглий стіл з маркування та торгівлі органічними продуктами (м.Київ). Інформація оновлюється за посиланням…

11-12.09.2019 - Конференція Sourcing Trends 2019
Відвідувачами конференції традиційно є байери з Німеччини та Європи. 
Другий день конференції ​цього року буде присвячено органічному ринку та органічним виробникам України, що надасть можливість не тільки презентувати власну компанію та продукцію, але й поспілкуватися з компаніями-імпортерами, які зацікавлені в імпорті продукції з України.
Конференція Sourcing Trends 2019 стане також частиною торгової місії до Німеччини для українських органічних виробників. Інформація про місію буде доступна незабаром.
Детальніше…

14.09.2019 - ХІ Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів
Федерація органічного руху України спільно з партнерами вчергове організовують цей Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів.
На ярмарку будуть представлені органічні овочі, фрукти, ягоди, молоко, молочні та м’ясні вироби, крупи, борошно, олії, мед, соки, напої, сиропи, повидло, хлібобулочні вироби тощо.
Організатор: Федерація органічного руху України
Детальніше…

Завантажити повну версію дайджесту June-July 2019.pdf
Запрошуємо надсилати інформацію про ваші органічні події для їх розміщення на сайті та в дайджесті за адресою organicinfoukraine@gmail.com.
 
Об’єднуючі хештеги органічного ринку України: #OrganicInfo #OrganicinUkraine
 
Дайджест виходить в рамках проекту «Дослідження органічного ринку та підтримка політичного розвитку» впроваджується Інформаційним центром «Зелене досьє» у партнерстві з органом сертифікації «Органік Стандарт» (Україна) та із залученням експертів Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).
 
(с) OrganicInfo.ua