31

Інформаційний дайджест за липень-серпень 2019

Пропонуємо вашій увазі короткий інформаційний дайджест про події в органічному секторі за липень - серпень 2019.

Важливі події місяця, що минув

12.07.2019 - «Органічний» закон та підзаконні акти
12 липня 2019 року в Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів.
Закон України «Про основні принципи та вимоги органічного виробництва обігу та маркування органічної продукції» регулює відносини у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, що виробляється, перебуває в обігу, ввозиться на митну територію України або вивозиться з неї в митному режимі експорту.
Для повноцінної роботи закону має бути розроблено та прийнято 12 підзаконних актів...
За матеріалами Мінагрополітики.

19.07.2019 - Два тижні до закону «очима» роздрібної торгівлі
Метою круглого столу було ознайомити учасників з вимогами законодавства в галузі органічного виробництва, а також отримати зворотній зв'язок щодо законодавства: зауваження, занепокоєння, побоювання та питання, які варто врахувати при прийнятті підзаконних актів, адже ще триває робота над їх розробкою та опрацюванням. 
В заході взяли участь 60 учасників. Серед них представники найбільших мереж роздрібної торгівлі та маленьких магазинів, в асортименті яких представлені органічні продукти харчування, представники органів державної влади; виробники органічної продукції та профільні асоціації.
Під час круглого столу було презентовано «Настанови щодо маркування органічних харчових продуктів та кормів».
Організатори: проект ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» та проект «Німецько-українська співпраця у галузі органічного землеробства», Інформаційний центр «Зелене досьє», biologic.tv за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Повний текст новини та презентації за посиланням.

26.07.2019 - Органічне виробництво сприятиме пом'якшенню (mitigation) та адаптації (adaptation) до змін клімату
Органічне виробництво визначено однією з 5 технологій, які найбільше сприяють скороченню викидів парникових газів у сільському господарстві. Такого висновку дійшли експерти проекту «Визначення технологічних потреб в Україні» (Technology Needs Assessment) за результатами оцінювання різних технологій. Також, органічне виробництво виділено як окремий напрямок заходів з адаптації до змін клімату в першій версії «Стратегії адаптації до зміни клімату сільського, лісового та рибного господарств України до 2030 року", що розроблена Міністерством аграрної політики та продовольства України на основі рекомендацій FAO.

Анонси подій

14.08.2019 - Торгова місія до Швеції та Данії
Мета торгової місії: створення торгових можливостей для українських виробників для виходу та/або розширення присутності компаній на ринку Швеції та Данії через встановлення ділових контактів з потенційними партнерами. Органічні продукти харчування є пріоритетними.
За результатами конкурсного відбору буде відібрано для участі в місії 10 компаній.
Кінцевий термін подачі заявок для участі в турі – 14 серпня.
Організатори: ЄБРР, в рамках ініціативи ЄС EU4Business, за підтримки Офіс з просування експорту України та Мінекономрозвитку.
Детальніше…

19.08.2019 - Тренінг «Ефективність у горіховому бізнесі»
Тренінг складається з двох частин:
1 блок – додана вартість при вирощуванні органічного горіха, дослідження перспективних ринків збуту горіхів (фундук).
2 блок – практична частина - виїзд на ФГ «Батьків сад».
В результаті тренінгу має бути напрацьовано 2 кейси по підвищенню ефективності горіхового бізнесу.
Організатор: Центр інформаційної підтримки у м. Хмельницькому в рамках ініціативи Eu4Business.
Детальніше…

09-13.09.2019 - Торгова місія до Німеччини та Конференція Sourcing Trends 2019
Щороку конференція "Sourcing Trends" збирає головних гравців органічного ринку Європи та вже встигла зарекомендувати себе як ефективна В2В-платформа, адже більшу частку учасників складають саме європейські байери. Особливістю цьогорічної конференції стане проведення Українського Дня та Німецько-українського круглого столу, які відбудуться у другий день заходу, 12 вересня.
Участь в конференції буде частиною програми місії, а на її завершення учасники також відвідають оптовий ринок та порт Гамбурга.
Детальніше про конференцію та про місію

12.09.2019 - Good. Better. Organic
Вже вдруге організовується зустріч молодих органічних фермерів та спеціалістів, зацікавлених у впровадженні органічного виробництва, з України та Німеччини, що складатиметься з двох навчальних візитів:
1) з 12 до 19 жовтня 2019 року - до органічних господарств Львівської, Тернопільської та Волинської області,
2) в березні 2020 року - до органічних господарств Землі Бранденбургу, Німеччина.
За результатами конкурсного відбору десять осіб (не старше 35 років) безкоштовно зможуть взяти участь у навчальних візитах.
Кінцевий термін подання заявок на участь – 12 вересня 2019 р.
Організатори: Львівська міська громадська організація «Екотерра» спільно з Асоціацією APOLLO e.V., Фондом “Пам’ять, відповідальність та майбутнє” Німеччина.
Детальніше…

14.09.2019 - ХІ Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів
Федерація органічного руху України спільно з партнерами вчергове організовують цей Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів.
На ярмарку будуть представлені органічні овочі, фрукти, ягоди, молоко, молочні та м’ясні вироби, крупи, борошно, олії, мед, соки, напої, сиропи, повидло, хлібобулочні вироби тощо.
Організатор: Федерація органічного руху України
Детальніше…

Завантажити повну версію дайджесту July-August 2019.pdf


Ми запустили телеграм-канал, приєднуйтесь! https://t.me/organicinfo
 
Запрошуємо надсилати інформацію про ваші органічні події для їх розміщення на сайті та в дайджесті за адресою organicinfoukraine@gmail.com.
 
Об’єднуючі хештеги органічного ринку України: #OrganicInfo #OrganicinUkraine
 
 
Дайджест виходить в рамках проекту «Дослідження органічного ринку та підтримка політичного розвитку» впроваджується Інформаційним центром «Зелене досьє» у партнерстві з органом сертифікації «Органік Стандарт» (Україна) та із залученням експертів Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).
 
(с) OrganicInfo.ua