31

«Екологічно дружній фермер Балтійського регіону»

Конкурс з такою назвою проводиться в Балтійському регіоні щорічно з 2009 року. В ньому можуть брати участь як органічні, так і конвенційні фермерські господарства. Його мета - популяризація передових практик ведення дружнього до навколишнього середовища сільського господарства, а відзнака переможців - це вдячність сільгоспвиробникам, які просувають інноваційні заходи по скороченню скидів забруднюючих речовин з ферм і полів.
В Україні конкурс проводиться з 2018 року, його учасниками можуть бути лише ті господарства, які розташовані в зоні водозбору Балтійського моря (басейн річки Західний Буг та річки Сян). За результатами національного конкурсу переможець отримує приз в сумі 1000 євро.
Переможцем національного етапу 2018 року став фермер із с.Поляни Золочівського району Львівської області – Богдан Костів ФГ «Костів. Р. П.»
На національному етапі 2019 року в Україні переможцем стало сімейне фермерське господарство «Орищина Ігора Ярославовича» з с.Туринка Жовківського району Львівської області. Господарство займається вирощуванням м’ясної породи корів (Волинська червона) та рослинництвом.
На думку національного журі, особливістю даного сімейного господарства є утримання постійного природного пасовища, на якому майже 9 місяців на рік випасається худоба. Ці пасовища сприяють збереженню біорізноманіття та допомагають утримувати більше вуглецю у ґрунті. Система утримання тварин на господарстві є відмінною від промислового тваринництва. З метою мінімізації використання добрив, господарство використовує семипільну сівозміну, сидератні та післяжнивні культури. Ці заходи забезпечують природний баланс поживних речовин у ґрунті забезпечуючи стійкість до захворювань та протидію забур’яненню. Компенсаційні території уздовж полів дають можливість розвиватись природнім ентамофагам.
Переможцем цьогорічного міжнародного конкурсу «Екологічно дружній фермер Балтійського регіону - 2019» (Baltic Farmer of the Year Award 2019) визнано господарство з Данії Крістіана та Марії Лундгард-Карлшой. 25 вересня у Варшаві відбулась церемонія вручення премії переможцям міжнародного конкурсу, в якому цього року брали участь представники 11 країн Балтійського регіону.
Українську делегацію представляли три сільськогосподарські підприємства Львівської та Волинської областей: ТзОВ «Старий Порицьк», ФГ «Агротем», ФГ #11Alaquo;Вулик». Усі учасники працюють на підприємствах молочного напрямку, продукцію яких можна буде скуштувати на Ярмарку органічної та натуральної продукції у Львові 12-13 жовтня 2019 року.

Організатор конкурсу - Всесвітній фонд дикої природи (WWF Baltic Team).
Партнер - Коаліція Чиста Балтика (ССВ) (Швеція).
Організатор національного конкурсу в Україні - Львівська міська громадської організація «Екотерра».