31

Інформаційний дайджест за квітень-травень 2019

Пропонуємо вашій увазі короткий інформаційний дайджест про події в органічному секторі за квітень - травень 2019.

Важливі події місяця, що минув
10.04.2019 - Презентація першого органічного цукру в Україні
10 квітня відбулась презентація першого органічного цукру за участі Ольги Трофімцевої, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України.
Україна входить до 20 найбільших виробників конвенційного цукру в світі та є одним з 10 найбільших експортерів за результатами 2018 року. Так, сума експорту такої продукції за минулий рік склала 217 млн. дол. США. Наразі Україна лише розпочала виробництво органічного цукру, але він вже користується попитом на європейському ринку і в майбутньому має завоювати також світовий.
Детальніше ...

19.04.2019 - Оприлюднено для громадського обговорення «Порядок (детальні правила) органічного виробництва та обігу органічної продукції»
Протягом кількох місяців робоча група з розвитку органічного виробництва та нішевих культур при Мінагрополітики працювали над розробкою нормативно-правових актів до Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який буде введено в дію з 2 серпня 2019 р. Для повноцінного запуску закону необхідно прийняти низку актів, зокрема, основний з них – детальні правила органічного виробництва та обігу органічної продукції, які містять вимоги до різних галузей. Правила оприлюднені на сайті Мінагрополітики для загального обговорення 19 квітня. Свої коментарі та пропозиції можна надіслати протягом місяця.
Детальніше…

Квітень 2019 - Соціально-економічне дослідження розвитку органічного ринку та сектору в Україні
У квітні оприлюднене соціально-економічне дослідження, в якому міститься інформація про розвиток органічного ринку в Україні: від першого господарства ПП «Агроекологія» (яке розпочало впровадження методів органічного виробництва наприкінці 1970-х років) та до кінця 2018 року.
Це дослідження було проведено в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», що фінансується Швейцарською Конфедерацією через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) протягом 2018 року.
Детальніше ...

22.04.2019 - Проект Концепції державної цільової програми розвитку органічного виробництва в Україні на період до 2025 року
22 квітня на засіданні робочої групи з розвитку органічного виробництва та нішевих культур було представлено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової програми розвитку органічного виробництва в Україні на період до 2025 року» (розроблений Офісом підтримки реформ при Мінагрополітики) та відбулось його перше обговорення. Найближчим часом очікується затвердження Концепції, яка має стати основою для формування державної цільової програми та дасть можливість запланувати підтримку для розвитку органічного виробництва на державному рівні.

Анонси подій
16-17.05.2019 - Регіональні Форуми Органічна Україна: Черкаси та Дніпро
Два регіональні форуми «Органічної України», покликані активізувати органічне виробництво в Черкаській та Дніпропетровській областях. На обох форумах мова йтиме про стан органічного виробництва та його підтримку в регіонах, а також про технології та сертифікацію.
Організатори: Громадська спілка "Органічна Україна", Черкаська та Дніпропетровська обласні державні адміністрації відповідно.
Детальніше: форум в Черкасах, форум в Дніпрі

23-25.05.2019 - Курс на фермі «Бізнес-план та організація органічної ягідної ферми»
Курс з бізнес-планування та організації органічної ягідної ферми проводиться безпосередньо на фермі протягом 3 днів (проживання та харчування також на фермі).
В програмі курсу: 1. Бізнес/ Організація роботи ферми (стратегія / тактика). 2. Інфраструктура. 3. АгроТехнології.
Місце проведення та проживання: ферма ТОВ «Двіпа». Також учасники відвідають з навчальною поїздкою ферму «Оріль-Еко».
Організатор: Органік Бізнес Школа.
Детальніше…

23-24.05.2019 - VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека»
Вже всьоме на базі Житомирського національного агроекологічного університету буде проведено науково-практичну конференцію.
Організатори: Житомирський національний агроекологічний університет, за сприяння Федерації органічного руху України та проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства».
 Детальніше…

04-07.06.2019 - Спеціалізована виставка-ярмарок органічних продуктів і технологій "ORGANIC-2019"
Починається прийом заявок для участі в традиційній спеціалізованій виставці-ярмарку органічних продуктів і технологій "ORGANIC-2019", що проходитиме в рамках виставки "АГРО-2019" на території Експоцентру України (ВДНГ).
Організатори: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Федерація органічного руху України.
Детальніше…

20-21.06.2019 V Міжнародна конференція з органічного рослинництва та День органічного поля
Перший день. Конференція з органічного рослинництва «Кращі європейські практики та український досвід» із залученням провідних фахівців - агрономів, консультантів, інших експертів.
День Поля - 21 червня в ПП «Агроекологія». Ця компанія має більш ніж 40-річний досвід провадження органічного землеробства, отже, заходи в цьому господарстві будуть  чудовим практичним продовженням Конференції.
Організатори: Органік Стандарт, ПП «Агроекологія»
Детальніше…

Завантажити повну версію дайджесту Apr-May 2019.pdf

Запрошуємо надсилати інформацію про події в органічному секторі. Анонси подій, надіслані до 25 числа поточного місяця, увійдуть в інформаційний дайджест, всі інші матеріали будуть розміщення на сайті http://organicinfo.ua та соцмережах. Адреса для листування organicinfoukraine@gmail.com.

Об’єднуючі хештеги органічного ринку України: #OrganicInfo #OrganicinUkraine
 
Підписатись на електронну розсилку можна за посиланням.