31

«ОРГАНІЧНИЙ» ЗАКОН В ДІЇ

Активний розвиток органічного чи біологічного, як його називають у різних країнах світу, виробни-цтва розпочався на початку 1970-х років. В Україні активна фаза розвитку настала в середині 2000-х. Тоді ж було прийнято рішення про застосування саме терміну «органічний». Як би не ставились до нього скептики, але саме цей термін в українській мові найкраще відображає зміст цього поняття. А йдеться саме про натуральне та природне виробництво, що не містить шкідливих для людини речовин і бережно ставиться до природи.
У 2007 р. в Україні почалась робота над першим законопроектом про органічне виробництво, в тому ж році його було прийнято в першому читанні. До 2013 р., коли прийняли закон «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», у Верховній Раді побувало чимало версій цього закону, та за цей час змінилось органічне законодавство Європейського Союзу, на яке спирались розробники проекту. А внесені поправки в 2015 р., внаслідок підписання Угоди про асоціацію, змусили знову замислитись про його оновлення. Фактично, вступивши в силу, закон так і не почав діяти.
Робота над новим законопроектом про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції розпочалась улітку 2015 р. Завдяки спільним зусиллям спеціалістів Міністерства агарної політики та продовольства України, Держпродспоживслужби, Комітету аграрної політики Верховної Ради та інших експертів органічного ринку (операторів і громадських організацій) уже наприкінці 2016 р. законопроект було зареєстровано у Верховній Раді.
Законо максимально наближений до чинного законодавства Європейського Союзу, прийнятий Верховною Радою 10 липня 2018 року та підписаний Президентом.

Закон набрав чинності 2 серпня 2018 року та вводиться в дію з 2 серпня 2019 року.
Що очікує виробників, новели закону, маркування продукції та інше в статті за посиланням.